ZAGRANICZNE PRAKTYKI ZAWODOWE RAZEM Z PROGRAMEM ERASMUS+

Rozpoczynamy nabór uczniów do udziału w projekcie  nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000012556 dotyczącym praktyk zagranicznych we Włoszech w terminie 16.10-29.10.2022r.

Projekt skierowany jest do 33 uczniów naszej szkoły z kierunków:

- T. Weterynarii – 17 osób
- T. Żywienia i Usług gastronomicznych – 16 osób

Pierwszeństwo mają uczniowie klas II, lecz dopuszcza się także udział uczniów klas wyższych.

Harmonogram rekrutacji do projektu:

16. 09. 2022r.

Rozpoczęcie rekrutacji do projektu

20. 09. 2022r.

Spotkanie informacyjne o projekcie

23. 09. 2022r.

Zakończenie rekrutacji do projektu

23. 09. 2022r.

Ogłoszenie wyników rekrutacji

29. 09. 2022r.

Odwołania od decyzji Komisji Naborowej

Formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie są dostępne są na stronie internetowej.

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, uczeń zainteresowany zobowiązany jest złożyć u pedagoga szkolnego wypełniony poprawnie formularz zgłoszeniowy oraz podpisać listy akceptacji regulaminów naboru oraz uczestnictwa w projekcie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! 😊

Do pobrania:

Formularz rekrutacyjny - pobierz

Regulamin rekrutacji - pobierz

Regulamin uczestnictwa w projekcie - pobierz

Zapraszamy do udziału w II ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”.

Nagraj i przyślij nam swój film. Formularze zgłoszenia przyjmujemy do 28 września 2022 r., a filmy do 30 września 2022 r. Szczegóły znajdziesz w regulaminie poniżej.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 40 roku życia. W ramach konkursu przewidziane są 2 kategorie wiekowe.

Kategoria I

Ta kategoria jest dla Ciebie jeżeli masz od 16 do 25 lat i mieszkasz na wsi.

Pokaż nam swoją wieś widzianą z Twojej perspektywy. Zaprezentuj swoją okolicę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego oraz podziel się swoimi planami na przyszłość. Opowiedz, jak widzisz siebie na wsi za kilka lat.

Kategoria II

Jesteś młodym rolnikiem w wieku do 40 lat? To kategoria właśnie dla Ciebie. Podziel się swoją historią, pokaż nam swoje osiągnięcia i determinację w rozwijaniu swojego gospodarstwa, poprawie jego konkurencyjności na rynku – z wykorzystaniem środków unijnych.

Czekamy na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.

Nagrody

Najlepsze prace konkursowe, w każdej z dwóch kategorii konkursowych, zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi.

1. za zajęcie I miejsca – 6 000 zł brutto;
  2. za zajęcie II miejsca – 4 000 zł brutto;
  3. za zajęcie III miejsca – 2 500 zł brutto.

Ponadto w każdej kategorii dopuszcza się przyznanie wyróżnień, każde w wysokości 1 000 zł brutto oraz upominków rzeczowych.

Nie tylko dla przyszłych studentów wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej przygotowali serię wykładów z matematyki i fizyki. Każdy kurs to kilka godzin solidnej wiedzy, podanej w przystępny sposób. Wykłady są dostępne dla każdego na kanale YouTube @UczelniaWAT.

„Kursy WAT z matematyki i fizyki pozwalają na uporządkowanie materiału przed rozpoczęciem studiów w Wojskowej Akademii Technicznej. Mogą być też pomocne dla tych osób, które, np. przez opóźnienia spowodowane przez pandemię i nauczanie zdalne, nie omawiały niektórych tematów podczas zajęć w szkołach średnich. Ważne jest dla nas, żeby dać każdemu studentowi szansę i wsparcie w rozpoczęciu studiów politechnicznych na WAT” – mówi płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, Rektor-Komendant WAT.

Wykłady z matematyki przygotował i prowadzi dr Paweł Lubowiecki z Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT. Kurs podzielony jest na 5 rozdziałów, a każdy z nich na kilka mniejszych części. Łącznie są to 24 odcinki po kilkanaście minut każdy.

Wykłady z fizyki prowadzi prof. dr hab. inż. Jarosław Rutkowski z Instytutu Fizyki Technicznej Wydziału Nowych Technologii i Chemii WAT. Ten kurs podzielony jest na 12 rozdziałów.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w ramach operacji własnej współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023 organizuje II edycję konkursu pn. "Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym" dla młodzieży szkół rolniczych.

Osoba odpowiedzialna za konkurs w naszej szkole to pani Małgorzata Mamełka

W załączeniu regulamin konkursu - pobierz