Internat – tu zaczyna się Twoja Nowa historia…

Położenie internatu w pięknej okolicy z dużą ilością zieleni, stwarza niepowtarzalny klimat, sprzyjający nauce i odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Budynek sukcesywnie jest remontowany, otoczenie wokół internatu ulega ciągłej zmianie, a to wszystko przyczynia się do poprawy komfortu mieszkańców.
Oferujemy:

    przestronne 3 – osobowe pokoje, wyposażone w szafy, szafki nocne i tapczany,
    stołówkę zapewniającą całodzienne wyżywienie,
    pomieszczenie socjalne, gdzie istnieje możliwość przyrządzania sobie posiłków (wyposażone w mikrofalówkę i lodówkę i sprzęt kuchenny),
    świetlice wyposażone w nowoczesne telewizory,
    pomieszczenie do gry w tenisa stołowego i gry w bilard,
    wifi.

Wspólnie z grupą i wychowawcą możesz uczestniczyć w zorganizowanych formach spędzania czasu wolnego, między innymi – ogniska integracyjne, konkursy, wspólne kolacje świąteczne, wyjścia do kina. Młodzież mieszkająca u nas może korzystać z boiska i z hali sportowej (pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego). Ze strony wychowawców możesz liczyć na partnerstwo, życzliwość, wyrozumiałość, takt pedagogiczny i poszanowanie godności.

W internacie działa Młodzieżowa Rada Internatu, która organizuje różne imprezy kulturalne, akcje charytatywne, dyskoteki, koordynuje życie kulturalne w internacie. Przynależąc do samorządu internatu, możesz mieć wpływ na życie społeczności internackiej – współdecydować o organizacji imprez i odpowiedniej atmosferze, tworzyć nowe strony w kronice, ścienne gazetki, fotogalerię z życia internatu.

Zadbamy o Twoje zdrowie, samopoczucie i bezpieczeństwo – zapewnione między innymi poprzez system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.

Zasady obowiązujące przy ubieganiu się o miejsce w internacie:

1. Deklarację zamieszkania w internacie uczniowie składają razem z podaniem do szkoły.
2. Mieszkanie w internacie nic nie kosztuje! Ponosisz tylko koszty wyżywienia, 12 zł dziennie za 3 posiłki (śniadanie, obiad i kolacja).
3. W internacie można zamieszkać nawet na krótki okres, np. w okresie zimowym lub podczas szkolnych praktyk.

Kierownik internatu – Anna Kufel
Wychowawcy: Teresa Bida, Małgorzata Błaszak, Iwona Gilowska-Danicka, Piotr Mazurek, Katarzyna Romaniuk i Jan Tyrawski.