Podsumowanie projektu pt. "Miło was widzieć" nr 2021-1-PMU-4079 finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dzień 1

Zostaliśmy bardzo ciepło przywitani przez nauczycieli i młodzież z gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach. Dzień spędziliśmy na integracji i poznawaniu siebie. 

Dzień 2

Zwiedziliśmy Pałac Balińskich w Jaszunach. Miejsce pamięta niejedną wybitną osobowość: litewskich magnatów Radziwiłłów, profesorów Uniwersytetu Wileńskiego Jana i Jędrzeja Śniadeckich, historyka i publicystę Michała Balińskiego i poetę Juliusza Słowackiego.

Po południu odbyły się zajęcia edukacyjne. Prezentowaliśmy nasz region, historię Chełma i okolic oraz profil naszej szkoły.

Dzień 3

Ten dzień był dla nas doskonałą lekcją patriotyzmu. Pani Jadwiga Wosk przedstawiła sylwetkę Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły. Postać Marszałka Polski jest doskonale znana zarówno nam, jak i Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie. Uczniowie recytowali "Inwokację" z utworu „Pan Tadeusz” A Mickiewicza. Recytacja wiersza W. Szymborskiej "Gawęda o miłości ziemi ojczystej" spowodowała łzy wzruszenia. Obie szkoły zaprezentowały polskie stroje ludowe. Na zakończenie dnia patriotycznego, wspólne odśpiewano najważniejsze pieśni patriotyczne dla naszego narodu.

GALERIA

Uczniowie klas II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum weterynarii z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie uczestniczyli w październiku w dwutygodniowych praktykach zawodowych we Włoszech w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (program Erasmus +).

Udział w zagranicznych praktykach zawodowych umożliwił:

  • podniesienie poziomu kompetencji interpersonalnych i językowych naszych uczniów oraz skuteczności komunikacji społecznej;
  • zdobycie dokumentu Europass Mobilność umożliwiającego potwierdzanie doświadczenia zawodowego w CV, co wpłynie zapewne na  łatwiejsze odnalezienie się na rynku pracy;
  • podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów z zakresu żywienia zbiorowego, sporządzania oraz wydawania potraw, obsługi konsumenta; wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zootechnicznych u zwierząt, wykonywania czynności pomocniczych dotyczących diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób zwierząt w gabinetach weterynaryjnych;
  • zdobycie doświadczenia zawodowego w pracy z pracodawcami UE;
  • poznanie kultury oraz obyczajów włoskich poprzez zwiedzanie Bolonii, Wenecji, San Marino oraz wielu ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych we Włoszech.

 

 

GALERIA

ZAGRANICZNE PRAKTYKI ZAWODOWE RAZEM Z PROGRAMEM ERASMUS+

 

Rozpoczynamy nabór uczniów do udziału w projekcie  nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000012556 dotyczącym praktyk zagranicznych we Włoszech w terminie 16.10-29.10.2022r.

Projekt skierowany jest do 33 uczniów naszej szkoły z kierunków:

- T. Weterynarii – 17 osób
- T. Żywienia i Usług gastronomicznych – 16 osób

Pierwszeństwo mają uczniowie klas II, lecz dopuszcza się także udział uczniów klas wyższych.

Harmonogram rekrutacji do projektu:

16. 09. 2022r.

Rozpoczęcie rekrutacji do projektu

20. 09. 2022r.

Spotkanie informacyjne o projekcie

23. 09. 2022r.

Zakończenie rekrutacji do projektu

23. 09. 2022r.

Ogłoszenie wyników rekrutacji

29. 09. 2022r.

Odwołania od decyzji Komisji Naborowej


Formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie są dostępne są na stronie internetowej.

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, uczeń zainteresowany zobowiązany jest złożyć u pedagoga szkolnego wypełniony poprawnie formularz zgłoszeniowy oraz podpisać listy akceptacji regulaminów naboru oraz uczestnictwa w projekcie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! 😊

 

Do pobrania:

Formularz rekrutacyjny - pobierz

Regulamin rekrutacji - pobierz

Regulamin uczestnictwa w projekcie - pobierz

 

 

Uczniowie klas II i III technikum Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie uczestniczyli w wyjeździe kulturowym do Grecji w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” -  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas dwutygodniowego pobytu w pierwszej połowie maja poznaliśmy  technologię pozyskiwania oliwy z oliwek, odwiedziliśmy zakład produkcji sera feta oraz gościliśmy w jednej z greckich szkół, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez tamtejszych nauczycieli.  Biorąc udział w zajęciach kulturowych i wycieczkach mogliśmy zapoznać się z kulturą i historią Grecji. Zwiedziliśmy ruiny zamku Platamonas, z których podziwialiśmy panoramę Grecji. Ciekawy pod względem krajobrazowym był Wąwóz Enipeas. W weekend odbył się rejs statkiem na wyspę Skhiatos oraz ujrzeliśmy jeden z cudów natury, tzw. Meteory - jedne z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. W wolnych chwilach odpoczywaliśmy na plaży lub basenie, a wieczorami wyruszaliśmy na spacery wzdłuż plaży bądź integrowaliśmy się z grupą.

Wyjazdy w ramach programu POWER, to szansa na poznanie nowych kultur, nawiązanie przyjaźni na całe życie oraz żywa nauka języka. To tylko niektóre z zalet wzięcia udziału w Programie.