„Wspólnie tworzymy naszą przyszłość"

Pod takim hasłem w dniu 6.05.2024 r. na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbyła się majówka z Lokomotywami Funduszy Europejskich w ramach obchodów 20 -lecia wstąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej.

Młodzież naszej szkoły z kl. 2LT wraz z opiekunami p. Małgorzatą Mamełką oraz Jadwigą Wosk miała okazję zapoznać się z efektami rewitalizacji chełmskich obiektów realizowanych dzięki środkom pozyskanym z Funduszy Unijnych.

Jednym z bardzo pozytywnych elementów naszej obecności w Unii Europejskiej są m.in. wyjazdy młodzieży w ramach projektu „ERASMUS”. Podczas majówki chełmskie szkoły zaprezentowały stanowiska tematyczne związane z ich wyjazdami do krajów unijnych a wszyscy obecni mieli okazję spróbować tradycyjnych dań pochodzących z poszczególnych krajów i regionów Unii Europejskiej.