13 maja 2024 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie był organizatorem IV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Szkół Rolniczych „Józef Piłsudski-człowiek czynu i legendy” . Konkurs odbył się w formie testu on-line na platformie MS Teams .

W konkursie uczestniczyło 23 uczniów z 13 szkół rolniczych, których zadanie polegało na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru oraz napisaniu pracy historycznej w formie rozprawki. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 40 w tym: 29 pkt. z testu oraz 11 punktów z zagadnienia opisowego. Pod uwagę brano również czas w jakim rozwiązano zadania. Po sprawdzeniu prac Komisja ustaliła następującą kolejność :

I miejsce – 34 pkt. -  Justyna Bondaruk – ZSCKR w Okszowie

II miejsce – 32 pkt. – Paweł Zając – ZSCKR w Okszowie

III miejsce – 31 pkt. – Adam Fiszer – ZSCKR w Bożkowie

Komisja przyznała również 2 wyróżnienia:

Wojciech Ambroży – 31 pkt. – ZSCKR w Bobowicku

Mariusz Magiera – 31 pkt. – ZSCKR w Sędziejowicach Kolonii

Szkoły drużynowo (łączna liczba punktów 2 uczestników) :

I miejsce - 66 pkt. - ZSCKR w Okszowie

II miejsce - 60 pkt. - ZSCKR w Sędziejowicach Kolonii

III miejsce - 56 pkt. - ZSCKR w Bożkowie

Zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom i opiekunom dziękujemy.

Szczególne gratulacje należą się naszym maturzystom Justynie Bondaruk i Pawłowi Zającowi, którzy pomiędzy licznymi egzaminami świetnie przygotowali się do konkursu.

Za przygotowanie uczniów do konkursu odpowiadała pani Jadwiga Wosk.