26 kwietnia w naszej szkole miały miejsce dwie ważne uroczystości,  apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja oraz zakończenie roku szkolnego klas maturalnych.

Apel rozpoczął sie od zaakcentowania  rocznicy 20 lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej następnie uczniowie przedstawili drogę do uchwalenia oraz znaczenie Konstytucji z 1791 roku.

Specjalnie dla maturzów wystąpił szkolny zespół ,,StOnki”  a przedstawiciel  Samorządu Szkolnego złożył podziękowania za wspólne 5 lat współpracy oraz gratulacje za wyniki w nauce. Pani dyrektor Edyta Szymczuk powitała  maturzystów oraz odczytała list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Był to czas refleksji i podsumowań. Maturzyści otrzymali świadectwa, nagrody i dyplomy za uzyskanie wysokich miejsc w konkursach oraz podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły i prace na rzecz środowiska lokalnego. Były kwiaty, słowa uznania i łzy wzruszenia.