Uczniowie kl. 5BT: Kordian Leszczyński, Norbert Skrzypek, Bartłomiej Szwalikowski, Eryk Śliwiński oraz kl. 5PTL: Justyna Bondaruk, Patrycja Chmielewska,  Zuzanna Mazurek, Paweł Zając 29 lutego br. wzięli udział w wydarzeniu pn. "Przystanek rekrutacja - Drzwi Otwarte UMCS".

Podczas spotkania zapoznano uczniów z ofertą edukacyjną Uczelni oraz przybliżono przebieg procesu rekrutacyjnego. Młodzieży przypomniano o wymaganiach, które stoją przed kandydatami na studia. Program tego dnia obejmował między innymi omówienie modułów matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Maturzyści poznali praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości. Specjaliści UMCS - doradcy zawodowi, psychologowie oraz trenerzy prowadzili konsultacje, podczas których pomagali określić uczniom na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje umiejętności, predyspozycje i zainteresowania.

Na wszystkich uczestników czekało dużo uśmiechu i pozytywnej energii.

Opiekunem młodzieży była pani Anna Kufel.