W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie uczestniczył 3 marca 2024 roku we Mszy Świętej w Bazylice NMP, odprawionej w intencji Żołnierzy Wyklętych. Szkołę reprezentowali: Dyrektor Szkoły - Pani Edyta Szymczuk, Poczet Sztandarowy - Jakub Pietrzykowski, Jakub Kowalczuk, Przemysław Dąbrowski, Dawid Rogala, Oskar Rozmarynowski, Wojciech Grzesiak oraz Bartłomiej Dąbrowski wraz z opiekunem, Panem Markiem Szymańskim.

Szkoła została zaproszona do uczestnictwa w obchodach przez Chełmskie Towarzystwo Samorządowe w Chełmie.