13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii.

W części oficjalnej dyrektor szkoły pani Edyta Szymczuk powitała zgromadzonych i wygłosiła słowo wstępne. Następnie złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Następnie przekazała życzenia, jakie z okazji tego święta nadeszły od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa. Wyróżniający się pedagodzy i pracownicy administracyjni otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

Część artystyczną pod kierunkiem pani Agnieszki Szpejdy przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego. W formie „Talent show” wychowankowie zaprezentowali pływanie synchroniczne na sucho. Zespół wokalny „StOnki” zaśpiewał m.in.: „Hej sokoły” i „Jarzębino czerwona”. Występy zakończyła grupa kabaretowa scenką „Po wywiadówce”. Publiczność bawiła się wyśmienicie, a młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Następne święto już … za rok.