27-28 maja 2023r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbył się finał centralny XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów.

Paweł Woch startujący w bloku mechanizacja rolnictwa zajął IV miejsce i uzyskał tytuł laureata. Ewa Ryl i Paweł Zając startujący w bloku produkcja zwierzęca uzyskali tytuł finalisty.

Zarówno laureaci jak i finaliści mają teraz wstęp wolny na studia na wszystkie uczelnie rolnicze w kraju.

Ewa Ryl i Paweł Woch są tegorocznymi maturzystami. Ewa ukończyła naukę w technikum w zawodzie technik weterynarii, a Paweł w technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Paweł Zając jest uczniem klasy IV technikum w zawodzie technik weterynarii.

Nauczyciele przygotowujący do olimpiady to Marzena Tomaszewska w bloku produkcja zwierzęca i Mateusz Zarzycki w bloku mechanizacja rolnictwa.

Gratulujemy!!!