26 maja 2023 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, jako kontynuator Szkoły Rolniczej, obchodził Jubileusz 100-lecia. Od 15 stycznia 1923 roku kształci się tu młodzież w zawodach związanych z rolnictwem. Uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Okszowie, którą celebrował ksiądz biskup dr Adam Bab wraz z księdzem kanonikiem Józefem Piłatem, księdzem dr Krzysztofem Gałanem - dyrektorem do spraw wychowania katolickiego w Kurii Metropolitalnej w Lublinie, księdzem kanonikiem Sławomirem Mazurkiem, ojcem Ludwikiem i księdzem kanonikiem Andrzejem Serafińczukiem, proboszczem parafii w Okszowie.

Po mszy, w asyście orkiestry OSP w Rejowcu, nastąpił przemarsz społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz pocztów sztandarowych z zaprzyjaźnionych szkół, do budynku szkolnego. Następnie odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową, ufundowaną przez absolwentów szkoły.

Wszystkich uczestników uroczystości powitał dyrektor ZSCKR pan Bogusław Marczuk. Na obchody Jubileuszu przybyło wielu znakomitych gości: profesor Józef Zając - senator RP i prorektor PANS w Chełmie, pani Anna Pańczyk - dyrektor biura Posła do Parlamentu Europejskiego, reprezentująca panią Beatę Mazurek - posła do  PE, pan Mariusz Wieliczko - reprezentujący panią Annę Dąbrowską - Banaszek - posła na Sejm RP, pani Anna Mirzwa - dyrektor biura posła na Sejm RP, reprezentująca pana Krzysztofa Grabczuka - posła na Sejm RP, pani Anna Radecka - Dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych MRiRW, pan Arkadiusz Kwieciński - dyrektor Delegatury Chełm Kuratorium Oświaty w Lublinie, reprezentujący panią Teresę Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Monika Szumiło - kierownik Odziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Chełmie Lubelskiego UW, reprezentująca pana Lecha Sprawkę - Wojewodę Lubelskiego, pani Milena Petla - kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Chełmie, reprezentująca pana Jarosława Stawarskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, uczelni wyższych: PANS w Chełmie, SGGW w Warszawie, UP w Lublinie oraz instytucji współpracujących ze szkołą, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół prowadzonych przez MRiRW oraz szkół z Chełma i Powiatu Chełmskiego, lokalni przedsiębiorcy, dawni  nauczyciele, pracownicy oraz absolwenci placówki.

Podczas obchodów uhonorowano pracowników szkoły odznaczeniami państwowymi i resortowymi: Medale za Długoletnią Służbę otrzymali nauczyciele: pani Marzena Tomaszewska - medal złoty, pan Leszek Strup - medal srebrny, pani Anna Kufel - medal brązowy. Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczono pana Mateusza Zarzyckiego. Medale "Zasłużony dla Rolnictwa" otrzymali nauczyciele: pani  Marzena Cielica, pani  Agnieszka Grzywaczewska, pani Katarzyna Strup, pan Wojciech Dyczko, pan Michał Krygowski, pan Piotr Mazurek, pan Piotr Ostrowski, pan Marek Szymański oraz pracownicy administracji i obsługi: pani Ewa Hanckowiak, pani Anna Nowosad, pani Ewa Pankiewicz, pani Katarzyna Zaborowska, pan Krzysztof Musur, pan Mariusz Bejda oraz pan Andrzej Pankiewicz.

Po części oficjalnej uroczystości nastąpiła część artystyczna, w której wystąpili uczniowie oraz szkolny Zespół Pieśni i Tańca "Okszowiacy". Montaż słowno - muzyczny "Nic dwa razy się nie zdarza..." był okazją do refleksji i wielu wzruszeń. Występ młodych artystów oraz tancerzy, którzy pięknie zaprezentowali tańce narodowe i regionalne przyjęty został ogromnymi brawami. Część artystyczną przygotowały panie Katarzyna Strup i Katarzyna Zaborowska. Dekoracje stanowiące tło akademii zaprojektowała i wykonała pani Agnieszka Grzywaczewska.

Po części artystycznej nastąpił czas spotkań, zwiedzania szkoły i pamiątkowych zdjęć. Panie Agnieszka Bartoszuk i Magdalena Szmit przygotowały razem z uczniami Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych "kawiarenkę", w której goście mogli odpocząć i poczęstować się pysznymi ciastkami.

Po skończonych uroczystościach w szkole goście, nauczyciele, pracownicy oraz absolwenci spotkali się na balu w Zajeździe Trzy Dęby.