Uroczyste wprowadzenie Sztandaru Szkoły rozpoczęło w dniu 28 kwietnia 2023 obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja połączone z pożegnaniem absolwentów w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik weterynarii z klas 4 B4 oraz 4 P4L.

O wydarzeniach związanych z uchwaleniem 3 maja 1791 r. podczas obrad Sejmu Wielkiego konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów w montażu słowno-muzycznym przypomniała młodzież z klas 1BTb, 2LT oraz 3PTL.

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej, podział władzy na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, znosiła liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

Po części artystycznej rozpoczęło się uroczyste pożegnanie Absolwentów podczas którego głos zabrali: dyrektor szkoły p. Bogusław Marczuk, przewodnicząca Rady Rodziców, p. M. Suchoń oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Domańska. Podziękowaniom ze strony Absolwentów towarzyszyły kwiaty i wzruszenie. Najlepszym uczniom wręczono świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem a ich rodzicom listy gratulacyjne. Przyznano nagrody za udział w konkursach i olimpiadach. Uhonorowano krwiodawców i wręczono dyplomy za osiągniecia sportowe. Podziękowano za pracę w Zespole Pieśni i Tańca „Okszowiacy”, za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym oraz za pracę na rzecz Samorządu Szkolnego.

Podczas uroczystości padło dużo życzliwych i pełnych uznania słów. Absolwentom z całego serca życzymy uzyskania jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym, odwagi do spełniania własnych marzeń, samych mądrych wyborów życiowych i dużo sukcesów. Niech ten dzień pozostanie w ich pamięci jak najdłużej. Za przygotowanie uroczystości odpowiadały p. Jadwiga Wosk, opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Agnieszka Szpejda oraz wychowawcy klas: p. Agnieszka Stefańska i p. Edyta Szymczuk.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy ukończenia szkoły.