Promocja najnowszego tomiku poetyckiego Krystyny Igras pt. „Przez otwarte okno czasu” była okazją do promocji również naszej szkoły. Dnia 14.04.2023 r. w Bibliotece Publicznej w Chełmie  członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Okszowiacy” Kinga Stasieczek i Filip Kutarba , ubrani w stroje ludowe witali przybyłych gości.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał od naszych uczniów nasiona łąki kwietnej. Ten oryginalny podarunek zawierał cytaty zaczerpnięte z twórczości poetki. Autorka niezwykle ciepło i serdecznie podziękowała naszym uczniom i opiekunom, Pani Katarzynie Strup i Pani Annie Kufel. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w wieczorku poetyckim, który był okazją do refleksji nad przemijaniem i celebracji piękna przyrody.

Czytane wiersze doskonale pokazały, iż codzienność i zwyczajność może stanowić inspirację do twórczości.  Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze wśród dźwięków pieśni łemkowskich w wykonaniu Pani Barbary Nowakowskiej. Po zakończeniu na uczestników czekał smaczny poczęstunek, który przygotowała razem z uczniami z klasy 3 PTL Pani Magdalena Szmit.
Serdecznie dziękujemy.