Dnia 31 marca 2023 r. komisja konkursowa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozstrzygnęła konkurs „Czcigodni Patroni A.D. 2023” przyznając II miejsce w kraju zespołowi z Naszej Szkoły.

Celem konkursu było przygotowanie laudacji na cześć jednej spośród osób, które – zgodnie z uchwałami Senatu i Sejmu RP – patronują rokowi 2023.

Na konkurs do MRiRW spłynęło 45 prac w formie nagrań audio-wideo z wygłoszonej laudacji ze szkół rolniczych z całego kraju. Komisja oceniała umiejętności retoryczne, styl, jakość argumentacji, zrozumiałość i efektowność laudacji, poprawność merytoryczną i językową oraz wiedzę i przemyślenia na temat bohatera. Wśród bohaterów i patronów bieżącego roku znalazła się m.in. Aleksandra Piłsudska.

To właśnie Jej poświęcona była laudacja przygotowana i wygłoszona przez ucznia kl. 3PTL Klaudiusza Peterewicza, oprawę techniczną wykonał Filip Kutarba z kl. 2BT, w postać Aleksandry Piłsudskiej wcieliła się uczennica kl. 1LT Nikola Bronicka a nad całością czuwały panie: Agnieszka Grzywaczewska i Jadwiga Wosk.

Obecnie czekamy na uroczyste spotkanie z kierownictwem MRiRW i wręczenie nagród zwycięzcom.