W dniu 14 kwietnia 2023r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zostały przeprowadzone eliminacje okręgowe XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nasza szkoła była reprezentowana przez 8 uczniów, którzy startowali w trzech blokach tematycznych: mechanizacja rolnictwa, produkcja zwierzęca i weterynaria.

Troje uczniów uzyskało tytuł laureata. Ewa Ryl z klasy IV technikum w zawodzie technik weterynarii startująca w bloku produkcja zwierzęca zajęła I miejsce, Paweł Zając z klasy równoległej w tym samym bloku zajął III miejsce. W bloku mechanizacja rolnictwa I miejsce zajął Paweł Woch uczeń klasy IV technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Uczniowie Ci będą walczyć o tytuł laureata etapu centralnego, który ma zostać przeprowadzony na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w dniu 26 maja.

Uczniów do olimpiady w blokach: produkcja zwierzęca i weterynaria przygotowywali Pani Marzena Tomaszewska, Pan Bogusław Marczuk i Pan Wojciech Dyczko a w bloku mechanizacja rolnictwa Pan Mateusz Zarzycki.

GRATULUJEMY!!!