4 października uczniowie klas 1 i 2 wybrali się na dwudniową wycieczkę krajoznawczą do Krakowa oraz Oświęcimia.


Pierwszego dnia, tuż po przyjeździe do stolicy Małopolski, po 6 godzinnej podróży, uczestnicy wycieczki mogli sprawdzić się na torze kartingowym, jeżdżąc gokartami. Następnie, umówieni z przewodnikiem, odbyliśmy podróż szlakiem Królów Polski. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice, Stary Rynek, Wzgórze Wawelskie i Bramę Floriańską.


Następnego dnia wzięliśmy udział w niezwykłej lekcji historii na terenach byłego obozu koncentracyjnego- Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zetknięcie się z ogromnym ludzkim cierpieniem i wielkim okrucieństwem oprawców - wywołało silne emocje wśród uczniów. Ten dzień i to miejsce na długo pozostanie w naszej pamięci.


Opiekunami były Panie: Agnieszka Szpejda, Małgorzata Błaszak, Magdalena Szmit, Agnieszka Grzywaczewska.

Galeria