16 czerwca 2021 r. klasa 1PTL - technik żywienia i usług gastronomicznych i technik weterynarii, pod opieką pani Magdaleny Szmit i pani Katarzyny Strup, uczestniczyła w wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej do Czarnolasu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Ekspozycja muzeum obejmuje sześć sal poświęconych życiu i twórczości renesansowego poety, obrazy o tematyce czarnoleskiej, sprzęty oraz rekwizyty z epoki.        

Wspaniała pogoda sprzyjała spacerowi starą aleją lipową prowadzącą do miejsca, gdzie rosła słynna lipa czarnoleska. Można było usiąść na kamieniu, na którym, według przekazów, siadywał Jan Kochanowski. Jak głosi legenda, kamień ma cudowną moc: jeśli ktoś na nim usiądzie, zostanie natchniony weną poetycką.

Pobyt w Czarnolesie zakończyliśmy ogniskiem.

 

Galeria