II Ogólnopolski Konkurs Historyczny Szkół Rolniczych „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”.

17 maja 2022r. odbył się po raz drugi Ogólnopolski Konkurs Historyczny Szkół Rolniczych „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”. Organizatorem był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie. Patronatem honorowym Konkurs objął Wicepremier RP Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Zmagania uczniów odbyły się on-line. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z 19 szkół. Indywidualnie I miejsce zajęła Edyta Celeban z ZSCKR w Sędziejowicach, II miejsce zajął Michał Brzozowski z ZSCKR w Sędziejowicach, III miejsce zajęła Justyna Bondaruk z ZSCKR w Okszowie.

Drużynowo I miejsce zajął ZSCKR w Sędziejowicach, II miejsce ZSCKR w Okszowie a III miejsce ZSCKR w Siennicy Różanej

XIX Międzyszkolny Konkurs Historyczny pn. „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”

GALERIA

19 maja 2022 r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego pn. „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy” . Po raz XIX Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie był organizatorem tego Konkursu. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych – 8 szkół i szkół ponadpodstawowych – 2 szkoły. Nagrody dla uczestników ufundowali: Poseł na Sejm RP Pani Anna Dąbrowska-Banaszek, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH, Super Tydzień Chełmski. Patronat medialny: Super Tydzień Chełmski.
W kategorii szkół ponadpodstawowych: I miejsce zajął Paweł Zając z ZSCKR w Okszowie, II miejsce Justyna Bondaruk z SZCKR w Okszowie, III miejsce Michał Wrześniewski ZSGiH w Chełmie, IV miejsce Kewin Demczuk z ZSGiH w Chełmie, V Wiktoria Domańska z ZSCKR w Okszowie i VI miejsce Łukasz Mielniczuk z ZSGiH w Chełmie. Drużynowo w tej kategorii wiekowej zwyciężył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie – 75 pkt., II miejsce przypadło Zespołowi Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie – 41 pkt.
W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Nikola Kucharska ze SP Nr 6 w Chełmie, II miejsce Oliwier Mucha ze SP Nr 2 w Chełmie, III miejsce Krzysztof Konarski ze SP Nr 3 w Chełmie, IV miejsce Martyna Rudzka ze SP w Leśniowicach, V miejsce Gabriela Humin ze SP Nr 6 w Chełmie.
Drużynowo Zwyciężyła SP Nr 6 w Chełmie – 75 pkt., II miejsce SP Nr 3 w Chełmie – 74 pkt., III miejsce SP w Strupinie Dużym- 57 pkt.
Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w tym wydarzeniu promującym wśród najmłodszego pokolenia sylwetkę wielkiego polskiego patrioty – Marszałka Józefa Piłsudskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tegorocznego Konkursu.