24 kwietnia 2024 r. mury Naszej Szkoły zostały otwarte dla uczniów klas VIII szkół podstawowych z Chełma, powiatu chełmskiego i powiatów ościennych.

Dzień Otwarty w ZSCKR w Okszowie swoją obecnością zaszczyciła młodzież wraz z opiekunami z kilkunastu szkół podstawowych

Spotkanie z przybyłą młodzieżą rozpoczęło się od oficjalnego powitania przez p. Dyrektor Edytę Szymczuk. Następnie została przedstawiona, w sposób bardzo humorystyczny, nasza oferta edukacyjna. Przy dobrej zabawie można było dowiedzieć się jak wyglądają praktyki u mechanika , w jaki sposób przygotowuje się dania w restauracji czy odpowiada na pytania z dziedziny weterynarii. Salwom śmiechu nie było końca !!!. Kolejnym punktem dzisiejszego dnia było zapoznanie ośmioklasistów z historią Naszej Szkoły, bazą dydaktyczną, wyposażeniem pracowni oraz warunkami zamieszkania w internacie.

Uczniów interesowały zarówno elementy wyposażenia pracowni mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, bogata baza pracowni gastronomicznej oraz sposoby leczenia zwierząt. Dla chętnych przygotowane były mini konkursy z nagrodami a w pracowni gastronomicznej słodki poczęstunek.

Ogromną atrakcją były symulatory: dachowania, drogi hamowania oraz wystrzału poduszki powietrznej w pojeździe, które były prezentowane w hali maszyn.

Zainteresowaniem przybyłych uczniów cieszyły się nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze gdzie niewątpliwą atrakcję stanowiły: ciągnik John Deere wyposażony w nawigację współpracującą ze stacją RTK, 2 kombajny zbożowe oraz inne maszyny towarzyszące. Wszystko to można było obejrzeć w hali maszyn i na placu manewrowym .

Po dniu pełnym wrażeń Nasi Goście zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla.

Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia 1 września.