22 kwietnia 2024 r. w PANS w Chełmie odbył się XXIV Konkurs Wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka” organizowany przez Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży i studentów znaczenia roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie świadomych postaw wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze oraz wzrost świadomości ekologicznej młodego pokolenia i zwrócenie uwagi na wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się podstawowymi wiadomościami z zakresu biologii pszczół, życia rodziny pszczelej, gospodarki pasiecznej oraz znaczenia pszczoły jako zapylacza roślin owadopylnych, jak również  znajomością produktów pszczelich oraz ich wartości odżywczych i leczniczych.

Pięcioro uczniów naszej szkoły: Joanna Gozdek z klasy I TW, Kinga Stasieczek i Martyna Kontek z klasy III TW oraz Klaudiusz Peterewicz i Brajan Wolnicki z klasy IV TW, po uprzednim etapie szkolnym, zakwalifikowało się do konkursu, który polegał na rozwiązywaniu testu. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy do 1 maja 2024 r. a nagrody dla laureatów zostaną wręczone w dniu 2 czerwca 2024 r. podczas XXVI Nadbużańskiego Święta Pszczoły w Okszowie. Trzymamy kciuki.

Uczniów do konkursu przygotowywała Agnieszka Stefańska.