"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka Młodszy

11 listopada Polska świętowała 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Jest to najważniejsze święto państwowe. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, odrodziło się niepodległe państwo polskie.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Chełmie. Naszą szkołę reprezentowali: Dyrektor Szkoły - Pani Edyta Szymczuk, poczet sztandarowy – Przemysław Dąbrowski, Wojciech Grzesiak, Jakub Kowalczuk, Jakub Pietrzykowski, Michał Ślązak oraz Oskar Rozmarynowski wraz z opiekunem, panem Markiem Szymańskim.

Wspólnie oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy z odwagą i niezłomnością walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

 Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie.

O godz. 10:30 pod Pomnikiem Niepodległości na pl. dra Edwarda Łuczkowskiego odbyła się uroczysta część obchodów: odegranie hejnału miasta Chełm, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego, wystąpienie Prezydenta Miasta Chełm, odczytanie Apelu Pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości oraz defilada wojskowa.

 

 

GALERIA