8 listopada 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie odbyły się eliminacje finałowe VI Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania – edycja 2023: „Książkowe podróże”. Honorowy patronat nad Konkursem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Lubelski Kurator Oświaty.

W finale VI edycji Konkursu wzięli udział uczestnicy ze szkół podstawowych i średnich z Chełma oraz powiatów: chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. W ramach zadania finałowego uczestnicy zobowiązani byli do przeczytania przed publicznością i jury wylosowanych przez siebie fragmentów tekstu. Jurorzy uważnie wysłuchali wszystkich uczestników, oceniając technikę czytania, sposób interpretacji tekstu, wykorzystanie środków artystycznego wyrazu oraz ogólne walory estetyczne wykonania, kontakt wzrokowy z odbiorcą, zachowanie czytającego, radzenie sobie z tremą.

Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Oleszczuk z klasy 3LT. Za udział w Konkursie otrzymała podziękowania i nagrodę książkową. Jej interpretacja tekstu zachwyciła słuchaczy i jak wyraziła się jedna z jurorek: „zapadła w pamięć”.

Życzymy dalszych sukcesów.

 

 

GALERIA