19 października 2023r. w ZSCKR odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Pięknego Czytania. Głównymi celami konkursu było: upowszechnianie kultury czytelniczej, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

W czytelniczych zmaganiach wzięło udział 13 uczniów. Prezentacje uczestników oceniała komisja w składzie: K. Strup, W. Biedunkiewicz, M. Mamełka. Pod uwagę brano: technikę czytania, płynność, dykcję, mimikę i radzenie sobie z tremą.

Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Wiktoria Oleszczuk, II miejsce – Wiktoria Domańska, Hanna Weberman, Martyna Biernacka, III miejsce – Kristina Drahan, Krzysztof Staszewski.

Wyróżnienia otrzymali: Michał Szwalikowski, Wiktoria Zając, Pola Kędzierawska, Maja Soszyńska, Martyna Kątek, Klaudia Dywańska i Izabela Kogut.

W VI edycji Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie nasz szkołę będzie reprezentowała Wiktoria Oleszczuk uczennica klasy 3LT. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 

GALERIA