11 października 2023r. w naszej szkole odbył się apel z okazji XXIII Dnia Papieskiego, który w tym roku jest obchodzony pod hasłem: „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Tegoroczne hasło nawiązuje do przesłania, w którym Ojciec Święty podkreśla ogromną wartość ludzkiego życia i zaprasza do szerzenia cywilizacji życia i cywilizacji miłości. Wzywa wszystkich: „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce zapanowała wreszcie kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości”.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym śpiewem ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II – „Barki”. W dalszej części uczniowie odnieśli się do słów wielkiego Polaka. Mówili, iż „Kultura życia tworzy cywilizację miłości. Jakże to ważne dzisiaj, kiedy za wschodnią granicą toczy się walka o ocalenie życia, o prawo do życia w wolności i w pełni właściwej dla miłości. Święty Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia, a kulturą śmierci”. Aby słowa papieża pozostały w naszych sercach na dłużej, każdy otrzymał cytat papieskiego przesłania.

Na zakończenie dyrektor szkoły pani Edyta Szymczuk podkreśliła jak ważne jest zachowanie pamięci o Papieżu Polaku w umysłach młodych pokoleń. Podziękowała także pani Annie Strelczuk oraz zaangażowanym uczniom za przygotowanie apelu.