7 czerwca 2023 nasi uczniowie - Klaudiusz Peterewicz z kl. 3PTL i Filip Kutarba z kl. 2BT wraz z Dyrektorem Szkoły p. Bogusławem Marczukiem i nauczycielką historii p. Jadwigą Wosk uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tego dnia z udziałem sekretarz stanu Anny Gembickiej odbyło się podsumowanie trzeciej edycji konkursu patriotycznego pn.: „Czcigodni Patroni A.D. 2023”  organizowanego dla szkół, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi .

Przed uczestnikami konkursu postawiono zadanie opracowania laudacji, czyli mowy pochwalnej, na cześć jednego z patronów roku 2023 uchwalonych przez Senat i Sejm RP.

Tegoroczna formuła konkursu, poza głównym celem – wspieraniem wychowania patriotycznego młodzieży poprzez zachęcanie do poznawania sylwetek wielkich Polaków – miała jeszcze jeden - popularyzację retoryki, czyli sztuki artystycznej wypowiedzi kształcącej sprawność językową jasnego wyrażania myśli i poglądów.

Zespół z Naszej Szkoły zajął II miejsce w kraju wygłaszając laudację na cześć Aleksandry Piłsudskiej.

Na zakończenie uroczystości, podczas której wybrani laureaci mieli możliwość prezentacji przygotowanych przez siebie laudacji, wiceminister wyraziła nadzieję, że doświadczenia konkursowe przyczynią się do otwartości, nabierania pewności siebie i staną się przydatne i teraz, i w przyszłości, kiedy uczniowie będą aktywnie angażować się w życie społeczne i obywatelskie.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne.