15 sierpnia w dniu Święta Wojska Polskiego odbyła się IX edycja Biegu Tropem Wilczym, ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Imprezę sportową poprzedziła część oficjalna.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice NMP w Chełmie, w której uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły- Jakub Rafalski, Jakub Stopa i Eryk Jakubiak. Następnie udano się na ul. Reformacką, gdzie pod pamiątkową tablicą upamiętniającą więźniów politycznych pomordowanych przez NKWD i UB oraz pod Pomnik 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Parku Miejskim. Tam Pan Dyrektor Bogusław Marczuk złożył wieniec.

O godzinie 12 wystartowała liczna reprezentacja naszej szkoły w biegu honorowym na 1963m.

Mimo upału wszyscy uczestnicy biegu przekroczyli linię mety, otrzymując pamiątkowe medale i dyplomy. Najlepszy wynik uzyskał Ernest Jakubowski, który z wynikiem 00:06:30 zajął w klasyfikacji open 8 miejsce.

Serdeczne gratulację dla: Amelii Kokot, Kamili Misiurek, Igora Kota, Huberta Nieradko, Krzysztofa Ulewicza, Ernesta Jakubowskiego, Pani Edyty Szymczuk, Pani Bożeny Oleszczuk i Pani Agnieszki Szpejdy.

Poczet sztandarowy pod opieką Pana Bolesława Kapuścińskiego i Pani Edyty Szymczuk.