Uczniowie klas II i III technikum Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie uczestniczyli w wyjeździe kulturowym do Grecji w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” -  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas dwutygodniowego pobytu w pierwszej połowie maja poznaliśmy  technologię pozyskiwania oliwy z oliwek, odwiedziliśmy zakład produkcji sera feta oraz gościliśmy w jednej z greckich szkół, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez tamtejszych nauczycieli.  Biorąc udział w zajęciach kulturowych i wycieczkach mogliśmy zapoznać się z kulturą i historią Grecji. Zwiedziliśmy ruiny zamku Platamonas, z których podziwialiśmy panoramę Grecji. Ciekawy pod względem krajobrazowym był Wąwóz Enipeas. W weekend odbył się rejs statkiem na wyspę Skhiatos oraz ujrzeliśmy jeden z cudów natury, tzw. Meteory - jedne z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. W wolnych chwilach odpoczywaliśmy na plaży lub basenie, a wieczorami wyruszaliśmy na spacery wzdłuż plaży bądź integrowaliśmy się z grupą.

Wyjazdy w ramach programu POWER, to szansa na poznanie nowych kultur, nawiązanie przyjaźni na całe życie oraz żywa nauka języka. To tylko niektóre z zalet wzięcia udziału w Programie.