W kategorii praca plastyczna do konkursu przystąpili następujący uczniowie: Daria Baj, Dawid Maj, Wiktoria Siudziak oraz Arkadiusz Dębski. Trzy rysunki oraz rzeźbę przestrzenną przekazano Fundacji im. Kazimierza Wielkiego – współorganizatora konkursu. Opiekunem uczestników była p. Agnieszka Grzywaczewska – pedagog szkolny. Pod kierunkiem nauczyciela powstała rzeźba z motywem przewodnim wilka.

Celem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. „Walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak również w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów.

Wyniki konkursu będą ogłoszone 20 marca.