2 czerwca 2024r. Nadbużański Związek Pszczelarzy z Chełma zaprosił Pszczelarzy i Sympatyków Pszczelarstwa na XXVI Nadbużańskie Święto Pszczoły zorganizowane na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, następnie świętowanie przeniosło się na teren szkoły. Na licznych stanowiskach można było spróbować przeróżnych miodów z lokalnych pasiek, jak również zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze. Na scenie zaprezentował się między innymi Zespół Pieśni i Tańca „Okszowiacy” z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie, który przygotowała pani Katarzyna Zaborowska.

Nadbużańskie Święto Pszczoły było doskonałą okazją do przyłączenia się do kolejnej edycji akcji Twój Dar Serca Dla Hospicjum. Akcja polega na organizowaniu przez szkoły wydarzeń artystycznych, kulturalnych oraz kiermaszów, podczas których zbierane będą środki na rzecz  Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Na stoisku ZSCKR przygotowano loterię fantową, z której dochód przeznaczono na Lubelskie Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. W ofercie znalazły się także ciasta przygotowane przez nauczycieli ZSCKR, które cieszyły się ogromnym powodzeniem i znikły w oka mgnieniu. Dodatkowo na stoisku można było zaopatrzyć się w miód ze szkolnej pasieki.

Edukacyjną  akcję  uwrażliwiającą obywateli na potrzeby drugiego człowieka oraz  współpracę na rzecz Lubelskiego Hospicjum podjęły   Anna Kaper i Małgorzata Mamełka