Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie to szkoła o 100-letniej tradycji. Mogli się o tym przekonać uczennice i uczniowie klas 1LTa oraz 1LTb podczas lekcji historii przeprowadzonych w Izbie Pamięci przez p. Jadwigę Wosk.

Z wielkim zainteresowaniem oglądano eksponowane przedmioty: m.in. księgę główną uczniów założoną w 1932 r. czy oryginalne dokumenty czasów okupacji. Pamiątki, kroniki i zdjęcia znajdujące się w Izbie nie tylko zainteresowały uczniów ale spowodowały, że pojawiły się liczne pytania dotyczące  historii szkoły. Niektórym udało się nawet odnaleźć na zdjęciach członków rodziny czy starsze rodzeństwo a jedna z uczennic stwierdziła, że jest trzecim pokoleniem w murach Naszej Szkoły.

Lekcje te pozwoliły naszym „najmłodszym” zapoznać się nie tylko z historią szkoły ale i postacią Patrona - Józefa Piłsudskiego – wielkiego Polaka, patrioty i twórcy niepodległej Polski.