27 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się do Chełmskiego Domu Kultury na ponadczasową sztukę Williama Szekspira. Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia poprzez historię Makbeta chciał przestrzec młodego widza, uświadamiając mu, jak żądza władzy może przemienić osobowość i wpłynąć na zmianę postępowania człowieka.

Temat okazuje się być niezwykle aktualny także dzisiaj – pokazując, jak wiele jest w stanie zrobić człowiek, by osiągnąć zamierzony cel.

Te uniwersalne prawdy ukazali nam aktorzy przedstawiając szekspirowskie dzieło w konwencji teatru lalek. Doborowa obsada, świetna scenografia i doskonała oprawa muzyczna wywarły na nas duże wrażenie.

Uczniom towarzyszyły Panie: Katarzyna Strup, Anna Kufel, Małgorzata Posturzyńska i Agnieszka Szpejda.