Dzień 21 września 2022r. był małą lekcją demokracji dla uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w wyborach do zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Tego dnia, mury szkoły zamieniły się w lokal wyborczy wyposażony w urnę. Swoje miejsca zajęła komisja wyborcza składająca się z przedstawicieli klas: "I" Szymon Chojarski, "II" Martyna Chudoba, "III" Brajan Wolnicki i "IV" Ewa Ryl, dbająca o prawidłowy przebieg tego ważnego wydarzenia. Członkowie skrupulatnie pilnowali, aby wyborcy złożyli na liście podpisy i odebrali kartę wyborczą. W głosowaniu wzięło udział 229 uczniów, w tym jeden głos był nieważny.

Po dokładnym zliczeniu głosów Przewodniczącym SU został Paweł Woch, Zastępcami zostali: Wiktoria Domańska i Kacper Trojak, Sekretarzami: Monika Nowak i Amelia Kokot.

Powołano również 5 zespołów. Zespół do spraw Promocji Szkoły: Julia Suchonos (przewodnicząca), Jakub Stopa, Amelia Kokot, Kacper Trojak;
zespół porządkowy: Jakub Mazurek (przewodniczący), Jakub Stopa, Paweł Woch i Kacper Trojak; zespół dekoracyjny: Martyna Kontek (przewodnicząca), Anna Godna, Joanna Fas i Julia Szewczuk; zespół kulturalno- rozrywkowy: Julia Bądaruk (przewodnicząca), Kludiusz Peterewicz, Gabriela Miszczuk i Wiktoria Domańska; zespół dziennikarsko- medialny: Kludiusz Peterewicz (przewodniczący), Anna Godna, Julia Bądaruk i Wiktoria Domańska; zespół sportowy: Kludia Dywańska (przewodnicząca), Julia Nowotczyńska, Jakub Mazurek, Amelia Kokot i Martyna Kontek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za oddane głosy.

Wybory zorganizowała opiekun SU- Pani Agnieszka Szpejda.