W niedzielę 5 czerwca na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie odbyło się XXI Nadbużańskie Święto Pszczoły.

W trakcie imprezy wręczono nagrody najlepszym uczniom biorącym udział w Konkursie wiedzy o pszczole, prezentowano działalność Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy, odznaczono zasłużonych członków związku.

W programie imprezy znalazły się m.in. kiermasz produktów pszczelich, konkurs na najładniejsze stoisko miodowe. Występowały zespoły artystyczne oraz koła gospodyń.

Na stoisku ZSCKR uczestnicy imprezy mogli zaopatrzyć się w ręcznie robione świece z węzy oraz miód ze szkolnej pasieki oraz wziąć udział w loterii fantowej Szkolnego Koła Caritas. Młodzież szkolna przygotowała również watę cukrową i popcorn.

Nasza szkoła otrzymała I miejsce w konkursie „Najładniejsze stoisko wystawiennicze o tematyce pszczelarskiej”. Nagrodę w konkursie ufundowały Gmina Chełm i Gmina Siedliszcze.

Stoisko szkolne na Nadbużańskie Święto Pszczoły przygotowały panie Małgorzata Mamełka, Agnieszka Grzywaczewska oraz Agnieszka Szpejda.

Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Okszowiacy” z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie, który przygotowała pani Katarzyna Zaborowska.