Uczniowie klas II i III technikum Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie, mieli możliwość wyjazdu poza granice kraju. Już po raz drugi  wyjechali do Grecji. Tym razem był to wyjazd kulturowy.

Szkoła bierze udział w projekcie „Międzynarodowe projekty edukacyjne - szansa na lepszą przyszłość”, realizowanego w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Podczas jednego z wyjazdów poznaliśmy  technologię pozyskiwania oliwy z oliwek a także odwiedziliśmy zakład produkcji sera feta. Gościliśmy w jednej z greckich szkół. Uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z greckich szkół.  Biorąc udział w zajęciach kulturowych i wycieczkach mogliśmy zapoznać się z kulturą i historią Grecji. Zwiedziliśmy ruiny zamku Platamonas, z których podziwialiśmy panoramę Grecji. Ciekawy pod względem krajobrazowym był Wąwóz Enipeas. W weekend odbył się rejs statkiem na wyspę Skhiatos oraz ujrzeliśmy jeden z cudów natury, tzw. Meteory - jedne z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. W wolnych chwilach odpoczywaliśmy na plaży lub basenie, a wieczorami wyruszaliśmy na spacery wzdłuż plaży bądź integrowaliśmy się z grupą.

Erasmus, to szansa na poznanie nowych kultur, nawiązanie przyjaźni na całe życie oraz żywa nauka języka. To tylko niektóre z zalet wzięcia udziału w Programie.

GALERIA