11 listopada 2021r. w 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę poczet sztandarowy naszej szkoły (Bartłomiej Iwanicki, Igor Kot, Jakub Rafalski i Jakub Stopa) oraz Dyrektor Szkoły Pan Bogusław Marczuk, Pani Edyta Szymczuk i Pan Marek Szymański wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Chełmie.

 
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Chełmskiej Bazylice NNMP o godzinie 9.00, w intencji Ojczyzny, z udziałem władz samorządowych, służb mundurowych i pocztów sztandarowych.


Po mszy świętej odbył się przemarsz na Plac E. Łuczkowskiego, gdzie odbyły się uroczystości patriotyczne: odegranie hejnału miejskiego, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm, wciągnięcie flagi i odegranie hymnu państwowego. Następnie miało miejsce wystąpienie Prezydenta Miasta Chełm Pana Jakuba Banaszka, apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i wiązanek przy Pomniku Niepodległości. Uroczyste obchody uświetniła defilada wojskowa oraz piękna, słoneczna pogoda.


NIECH ŻYJE WOLNA I NIEPODLEGŁA POLSKA!

Galeria