15 marca 2024 w murach Naszej Szkoły odbył się XXI Powiatowy Konkurs Historyczny pn. „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”.

Do konkursu przystąpiło ogółem 36 uczennic i uczniów z 6-ciu szkół ponadpodstawowych oraz 7-miu szkół podstawowych z terenu Chełma i powiatu chełmskiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 25 zadań, zarówno zamkniętych jak i otwartych w ciągu 45 minut za które można było uzyskać maksymalnie 35 punktów.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 25/2024 Lubelskiego Kuratora Oświaty z 28 lutego 2024 laureaci konkursu w kategorii szkół podstawowych będą mogli otrzymać dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły.

Podczas gdy komisja konkursowa sprawdzała prace,  uczniowie i ich opiekunowie mieli możliwość zapoznać się z Naszą Szkołą i zwiedzić m.in. Izbę Pamięci. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac ogłosiła wyniki i podała zwycięzców.

W kategorii szkół ponadpodstawowych drużynowo:

I miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego

w Okszowie – 64 pkt.

II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie – 55 pkt.

III miejsce: Zespół Szkół Technicznych im. gen. Zygmunta Bohusza-Szyszko

w Chełmie – 50 pkt

Indywidualnie:

I miejsce – Justyna Bondaruk ZSCKR w Okszowie – 29 pkt.

II miejsce –Kacper Auguściuk ZSEiM w Chełmie – 25 pkt.

III miejsce – Adrian Reguła ZST w Chełmie – 21 pkt.

W kategorii szkół podstawowych drużynowo:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wierzbicy – 80 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Strupinie Dużym – 71 pkt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Strachosławiu – 62 pkt.

Indywidualnie:

I miejsce – Julia Balcerek SP w Wierzbicy – 28 pkt.

II miejsce – Maja Balcerek SP w Wierzbicy – 27 pkt.

III miejsce – Patryk Dolecki SP w Okszowie – 25 pkt.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody z rąk Dyrektor ZSCKR w Okszowie p. Edyty Szymczuk, natomiast wszyscy uczestnicy, dzięki hojności sponsorów, upominki.

Wydarzenie wsparli: Beata Mazurek Poseł do Parlamentu Europejskiego, Anna Dąbrowska-Banaszek Poseł na Sejm RP, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie oraz Chełmski Park Wodny. Patronatem medialnym konkurs został objęty przez Super Tydzień Chełmski i Radio Bon Ton.

Zwycięzcom gratulujemy a sponsorom dziękujemy.

Opiekunami młodzieży były panie: Monika Jaszuk-Zagrodnik oraz Jadwiga Wosk.