W dniu15.03.2024 r.w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się finał II edycji wojewódzkiego konkursu ekologicznego ,,Człowiek w środowisku” pod hasłem „Rozwiązania oparte na zasobach przyrody”. W finale udział wzięło 220 uczniów z 76 szkół ponadpodstawowych z terenu woj. lubelskiego.

Uczestników konkursu powitał główny organizator konkursu – prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski. Następnie Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk otworzył oficjalnie finał II edycji konkursu oraz pogratulował uczniom awansu do finału konkursu. Podczas finału uczniowie mogli wysłuchać również koncertu zespołu „Klasyczni w Roku.”

Nasza szkołę reprezentowała trójka uczniów: Patrycja Biela, Brajan Wolnicki oraz Jakub Kaczor. Naszym finalistom nie udało się w teście wiedzy wywalczyć nagród, ale stali się cenniejsi o nowe doświadczenie i zmotywowani do dalszej nauki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w tym konkursie. Do konkursu uczniów przygotowywała Pani Agnieszka Stefańska, a opiekę nad uczniami podczas finału konkursu sprawował  Pan Michał Krygowski.

Patronat honorowy nad konkursem objął: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie – Katedra Inżynierii Środowiska i Geodezji, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin,  Prezydent Miasta Chełm.