17 marca 2024 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie uczestniczył w uroczystościach z okazji imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczystości zostały zorganizowane przez Związek Piłsudczyków Oddział w Lublinie, Związek Strzelecki ,,Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 2010 Lublin im. płk. Emila Czaplińskiego oraz Związek Oficerów Rezerwy RP koło nr 1 w Lublinie.

Msza Święta w intencji Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego Żołnierzy odbyła się w Kościele Garnizonowym przy Al. Racławickich w Lublinie.

Po mszy Świętej żołnierze wraz z Pocztem Sztandarowym ZSCKR w Okszowie przemaszerowali na plac Litewski, gdzie odbyło się uroczyste składania wiązanek i wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Szkołę reprezentował pan Marek Szymański oraz Poczet Sztandarowy w składzie:  Przemysław Dąbrowski, Oskar Rozmarynowski oraz Wojciech Grzesiak. Szkoła została zaproszona do uczestnictwa w obchodach przez Związek Piłsudczyków Oddział Lublinie.