„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

W dniu 22.04.2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Społeczność szkolna wysłuchała krótkiego montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów z klasy I PT i II PT oraz zespołu StOnki .

Następnie, dr hab. Grzegorz Grzywaczewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie poprowadził ciekawą  prelekcję na temat ekologii i ochrony środowiska. Po wystąpieniu nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ekologicznego, którego celembyło sprawdzenie wiedzy uczniów oraz zrozumienie przez nich znaczenia dbałości o naszą planetę. Zwycięzcom KonkursuPani Dyrektor Edyta Szymczuk wręczyła zasłużone nagrody oraz wyróżnienia.

Po obchodach Dnia Ziemi, uczniowie z klasy II PT wzięli udział w VII Edycji akcji pt. ,,Sprzątamy dla Polski”.Dzień Ziemi był wspaniałą okazją, aby podkreślić znaczenie troski o naszą planetę oraz zachęcić do podejmowania działań na rzecz jej ochrony.