19 marca 2024r w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego obchodziliśmy Dzień Patrona.

Święto szkoły zainaugurowała msza św. w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Okszowie. Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani Edyta Szymczuk i powitała przybyłych gości. Przedstawiciele społeczności szkolnej oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, w której młodzież wraz ze szkolnym Zespołem Pieśni i Tańca „Okszowiacy” oraz zespołem muzycznym „StOnki” zaprezentowała montaż słowno–muzyczny przybliżający biografię i dokonania Patrona Szkoły przez pryzmat jego autotematycznych wypowiedzi.

Nad częścią artystyczną czuwały panie: Wioletta Biedunkiewicz, Jadwiga Wosk, Katarzyna Zaborowska, Agnieszka Szpejda.