Już po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoły: Justyna Bondaruk i Paweł Zając z kl. 5PTL wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski” organizowanym przez Związek Oficerów Rezerwy w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło ogółem 130 dwuosobowych drużyn z 85 szkół z całej Polski.

Na I etapie (wojewódzkim) przeprowadzonym w dniu 11 marca 2024 r. uczestnicy rozwiązywali drogą on-line test jednokrotnego wyboru. Następnie do etapu ogólnopolskiego, spośród wszystkich drużyn, zostało wyłonionych 16 najlepszych ze szkół podstawowych oraz 16 ze szkół ponadpodstawowych. Nasz zespół zakwalifikował się do rywalizacji na poziomie ogólnopolskim.

Finał konkursu odbył się 18 marca 2024 r. również drogą on-line. Wyniki ogłoszono w dniu 23 marca 2024 r. i mimo, iż nasza drużyna nie zajęła miejsca na podium, to za sukces należy uznać dotarcie do finału ogólnopolskiego.
Opiekunem młodzieży była p. Jadwiga Wosk.