W dniu 13 kwietnia 2024 r. Klaudia Dywańska z klasy 3 LT oraz Brajan Wolnicki z klasy 4 PTL wzięli udział w etapie okręgowym XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Do zmagań zakwalifikowało się 54 uczniów z 28 szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Pierwsza część etapu okręgowego obejmowała pisemny test wiedzy, składający się z 50 pytań. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu II (ustnego) było uzyskanie 70 % poprawnych odpowiedzi z testu. Nasi uczniowie uzyskali odpowiednio Klaudia – 54%, a Brajan -52% . Jednak już sam awans do etapu okręgowego był ogromnym wyróżnieniem, ponieważ wywalczyło go jedynie 4% uczniów, którzy wystartowali w olimpiadzie. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczestnictwa.

Gratulujemy i życzymy sukcesów! Opiekunem olimpiady była p. A. Stefańska