W dniach 21–22 marca 2024 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu miał miejsce półfinał Olimpiady „Polska Wieś w Europie”.

W konkursie wzięło udział dwanaście trzyosobowych drużyn z Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Brajan Wolnicki, Klaudiusz Peterewicz i Bartłomiej Radko. Dla wszystkich uczestników konkursu odbyły się warsztaty pt. "20 lat Polski bez UE".

Po zmaganiach konkursowych uczniowie udali się do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia". Głównym punktem zwiedzania była wystawa malarstwa artysty pochodzącego z Nigerii Idowu Oluwaseuna. Wieloformatowe prace artysty dotykają spraw traktowania mniejszości i inności w kulturze afrykańskiej.

Prezentowane obrazy poruszają problem funkcjonowania ludzi dotkniętych albinizmem, którzy stają się ofiarami przemocy.

Opiekę nad drużyną sprawowała pani Agnieszka Grzywaczewska. Kolejne zmagania naszej młodzieży już za rok.

Życzmy im powodzenia.